„Infinit Iniesta” – pożegnanie zawodnika Barcelony

W ostatniej kolejce La Liga FC Barcelona wygrała 1:0 z Realem Sociedad. Po ostatnim gwizdku oprócz świętowania mistrzostwa kraju miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Po 22 latach z klubem pożegnał się Andres Iniesta.

Andres-Iniesta-FC-Barcelona-Farewell-Speech-Ceremony-3

Klub ze stolicy Katalonii bardzo solidnie przygotowywał się do tego meczu. Widać było, że piłkarze Barcelony chcą wygrać ten mecz dla Iniesty, dlatego od samego początku nie brakowało emocji. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, które mogły dać im bramki, jednak żadna nie została wykorzystana. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 57. minucie meczu zmienił się wynik na tablicach. Zdobywcą bramki został Philippe Coutinho, który uderzył w piłkę zza linii pola karnego i nie dał bramkarzowi Realu Sociedad żadnych szans na obronę.

W 82. minucie trener Ernesto Valverde zasygnalizował zmianę. Boisko pośród gromkich oklasków ze łzami w oczach opuścił Iniesta, a zastąpił go Paco Alcacer.

Po meczu na Camp Nou odbyła się dekoracja nowych mistrzów Hiszpanii, a także godnie pożegnano żywą legendę klubu. Iniesta w Barcelonie spędził 22 lata i zdobył 32 trofea. Hiszpan w następnym sezonie będzie reprezentował barwy japońskiego Vissel Kobe.